Ծառայությունների և ապրանքների մասին տեղեկատվական ու գովազդային արշավները, ինչպես նաև հաճախորդների հետ հաղորդակցությունը պետք է լինեն հասցեական և արագ։ Սա բիզնեսի հաջողության կարևոր նախապայման է։
Հենց այդ նպատակով Viva-ն ստեղծել է «Բիզնես Հաբ» ինքնասպասարկման ավտոմատացված ծառայություն, որն ընկերություններին հնարավորություն է տալիս իրենց հաճախորդներին ուղարկել SMS հաղորդագրություններ հարմարավետ վեբ-ինտերֆեյսից ինքնուրույն՝ առանց Viva-ի գրասենյակ այցելելու:
«Բիզնես Հաբ»-ի նպատակն է իրավաբանական անձանց ու անհատ ձեռներեցների համար ստեղծել ծախսարդյունավետ հաղորդակցման առցանց գործիքակազմ՝ խթանելով ծառայությունների մասին տեղեկատվության արագ տարածումը, բիզնես ակտիվությունն ու վաճառքների աճը։ Ի դեպ, «Բիզնես Հաբ»-ով կարելի է հաղորդագրություններ ուղարկել ոչ միայն Viva-ի, այլև հայաստանյան բոլոր բջջային օպերատորների բաժանորդներին։
«Բիզնես Հաբ»-ի միջոցով հնարավոր է ուղարկել ոչ միայն գովազդային՝ վաճառքին կամ մարքեթինգային արշավին վերաբերող հաղորդագրություններ, այլև գործարքային՝ ոչ գովազդային տեղեկատվություն հաճախորդի կողմից օգտագործված ծառայությունների կամ կատարված գործարքների վերաբերյալ (օրինակ՝ ծառայության ակտիվացման կոդ): Յուրաքանչյուր ընկերություն կարող է SMS հաղորդագրություն ուղարկել բացառապես իր հաճախորդների բազային։ «Բիզնես Հաբ»-ը Հայաստանի շարժական կապի ոլորտում տրամադրվող այսօրինակ միակ ծառայությունն է։
«Այսօրվա թվային աշխարհում հաճախորդների հետ արագ և հասցեական հաղորդակցությունը բիզնեսի արդյունավետ գործունեությանն ու վաճառքների աճին նպաստող կարևոր նախապայման է։ Մեզ համար կարևոր է, որ յուրաքանչյուր կազմակերպություն, անկախ իր գործունեությունից և մասշտաբից, ունենա հասանելի և արդյունավետ գործիքներ՝ իր զարգացումն ու մրցունակությունը խթանելու համար։ Վստահ ենք, որ «Բիզնես Հաբ»-ը կօգնի ընկերություններին ավելի արդյունավետ կազմակերպել հաղորդակցությունը հաճախորդների հետ և կնպաստի դրանց կայուն զարգացմանը», - ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Ծառայությունից կարող են օգտվել ՀՀ տարածքում գրանցված իրավաբանական անձինք, անհատ ձեռներեցներ, ինչպես նաև արտասահմանյան կառույցների ներկայացուցչություններ։
Գովազդային և գործարքային SMS-ի գինը դեպի Viva ցանց 10,5 դրամ է, դեպի ՀՀ այլ բջջային ցանցեր՝ 11 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ)։
Որո՞նք են Viva-ի ««Բիզնես Հաբ» ծառայության առավելությունները.
Եվ ամենակարևորը՝ Viva-ն ապահովում է հաճախորդների տվյալների պաշտպանության բարձր մակարդակ և երաշխավորում դրանց գաղտնի օգտագործումը։

«Бизнес Хаб» от Viva: цифровой инструмент для транзакционных и рекламных коммуникаций бизнеса
Информационно-рекламные кампании об услугах и товарах, а также коммуникация с клиентами должны быть адресными и оперативными. Это одно из важных условий успешного развития бизнеса.
Именно с этой целью компания Viva создала автоматизированный сервис самообслуживания «Бизнес Хаб», который позволяет компаниям самостоятельно отправлять SMS-сообщения своим клиентам через удобный веб-интерфейс, без посещения офиса Viva.
Цель «Бизнес Хаба» — предоставить юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям экономически эффективный онлайн-инструмент для коммуникации, способствующий оперативному распространению информации об услугах, стимулированию деловой активности и росту продаж. При этом сообщения могут направляться не только абонентам Viva, но и абонентам всех мобильных операторов Армении.
С помощью «Бизнес Хаба» можно отправлять не только рекламные сообщения, связанные с продажами и маркетинговыми кампаниями, но и транзакционные сообщения — нерекламную информацию об услугах, которыми пользуется клиент, а также сведения о совершенных транзакциях (например, коды активации услуг). Каждая компания может отправлять SMS-сообщения исключительно собственной клиентской базе. «Бизнес Хаб» является единственным сервисом подобного рода, предоставляемым в секторе мобильной связи Армении.
«В современном цифровом мире быстрая и адресная коммуникация с клиентами является важной предпосылкой для эффективной деловой активности и роста продаж. Для нас важно, чтобы каждая организация, независимо от сферы деятельности и масштаба, имела доступ к эффективным и удобным инструментам, способствующим развитию бизнеса и повышению конкурентоспособности. Мы уверены, что «Бизнес Хаб» поможет компаниям выстраивать коммуникацию с клиентами еще более эффективно и внесет вклад в устойчивое развитие их бизнеса», — отметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Сервисом могут пользоваться юридические лица, зарегистрированные на территории Республики Армения, индивидуальные предприниматели, а также представительства иностранных организаций.
Стоимость рекламных и транзакционных SMS-сообщений в направлении сети Viva составляет 10,5 драмов РА, в направлении других мобильных сетей Армении — 11 драмов РА (включая НДС).
Преимущества услуги «Бизнес Хаб» от Viva:
• Онлайн-активация сервиса и электронная подпись документов без посещения офиса Viva;
• удобный веб-интерфейс для отправки сообщений и получения подробной отчетности;
• планирование рассылок;
• сбор контактных данных и формирование целевых групп;
• возможность интеграции через API;
• круглосуточная поддержка клиентов;
• Кроме того, Viva обеспечивает высокий уровень защиты данных клиентов и гарантирует их конфиденциальное использование.
И самое главное, Viva обеспечивает высокий уровень защиты данных клиентов и гарантирует их конфиденциальное использование.