• Գովազդային վիճակախաղի անցկացման և կազմակերպման կանոններ
«ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ-ն (այսուհետ նաև` Կազմակերպիչ) բջջային կապի ծառայությունները խթանելու նպատակով անցկացնում է գովազդային վիճակախաղ (այուհետ՝ «Վիճակախաղ»), որի շրջանակներում «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ-ի բջջային կապի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բոլոր կանխավճարային ծառայություններից օգտվող բաժանորդները յուրաքանչյուր ամիս մասնակցում են խաղարկությանը, և «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ-ի կողմից մշակված ծրագրային ապահովման միջոցով յուրաքանչյուր ամիս ընտրվում են հաղթող մասնակիցներ, որոնք ստանում են սույն կանոնների 4.2.1. կետում նշված մրցանակները:
2. Վիճակախաղի Կազմակերպչի անվանումը և իրավաբանական հասցեն
«ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ, Արգիշտի փ., 4/1 շ., 0015 Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
3. Վիճակախաղի անցկացման ձևը, դրա անցկացման տարածքը և ժամկետը
3.1. Վիճակախաղին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լինել «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ-ի բջջային կապի կանխավճարային ծառայություններից առնվազն 3 ամիս օգտվող ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդ: Վիճակախաղի մասնակցությունն անվճար է: Վիճակախաղին չեն կարող մասնակցել «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ-ի բջջային կապի ծառայություններից օգտվող իրավաբանական անձ հանդիսացող բաժանորդները:
3.2. Վիճակախաղի մասնակցությունը և հաղթելու դեպքում մրցանակներ ստանալը համարվում է բաժանորդների կողմից սույն կանոնների անվերապահ ընդունում:
3.3. Սույն կանոնների 3.1. կետում նշված բաժանորդները հնարավորություն են ստանում մասնակցելու խաղարկությանը և շահելու սույն կանոնների 4.2.1. կետում նշված մրցանակները:
3.4. Կազմակերպիչն անցկացվող Վիճակախաղի շրջանակներում կարող է իր հայեցողությամբ իրականացնել լրացուցիչ միջոցառումներ, փոփոխել նվերների ցանկը և/կամ քանակը՝ տեղադրելով համապատասխան տեղեկատվությունը www.mts.am պաշտոնական կայքում:
3.5. Սույն կանոնները, դրանցում հետագա փոփոխությունները (առկայության դեպքում) և Վիճակախաղի վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվությունը հրապարակվում է www.mts.am պաշտոնական կայքում:
3.6. Վիճակախաղի անցկացումը դադարեցնելու դեպքում Կազմակերպիչը պարտավոր է www.mts.am պաշտոնական կայքում հրապարակել տեղեկատվություն Վիճակախաղի դադարեցման վերաբերյալ կամ այլ եղանակով հրապարակայնորեն ծանուցել բաժանորդներին այդ մասին:
3.7. Վիճակախաղի Կազմակերպիչն իրավունք չունի վիճակախաղի մասնակիցների մասին տեղեկատվությունը տրամադրել երրորդ անձանց:
3.8. Վիճակախաղն անցկացվելու է միայն Հայաստանի Հանրապետության տարածքում: «ՄՏՍ-Հայաստան» ՓԲԸ բջջային կապի այն բաժանորդները, որոնք գտնվում են ռոումինգում, չեն կարող մասնակցել վիճակախաղին:
3.9. Վիճակախաղը կանցկացվի մինչև 2018թ. դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
4. Վիճակախաղի հաղթողների որոշման ալգորիթմը և շահումների շնորհման կարգը
4.1. Հաղթողների որոշման ալգորիթմը.
4.1.1. Վիճակախաղն իրականացվում է պատահականության սկզբունքով Կազմակերպչի կողմից մշակված ծրագրային ապահովման միջոցով:
4.2. Մրցանակները և դրանց շնորհման կարգը.
4.2.1. Վիճակախաղի արդյունքում ծրագրային ապահովման միջոցով` պատահականության սկզբունքով Մրցանակ շահելու հնարավորություն է ընձեռվում «Viva», «Ալո մենք», «ԵՍ», «Բարբառ» կանխավճարային սակագնային պլանների բաժանորդներին, որոնցից ընտրվում են 15 000 հոգի. հաղթողները որպես մրցանակ ստանում են 700 ներցանցային րոպե և 700 ՄԲ ինտերնետ՝ 7 օր ժամկետով: «Viva 1500» սակագնային պլանի բաժանորդներից ընտրվում է 5 000 հաղթող, որոնք որպես մրցանակ ստանում են 30 օրվա ընթացքում «Viva 1500» սակագնային պլանում ներառված 1500 րոպե ներցանցային խոսելաժամանակի, 1000 ՄԲ ինտերնետի և 150 SMS հաղորդագրությունների փաթեթներից օգտվելու հնարավորություն:
Վիճակախաղի արդյունքում ծրագրային ապահովման միջոցով` պատահականության սկզբունքով Մրցանակ շահելու հնարավորություն է կանխավճարային և հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդներին, որոնցից ընտրվում են 20 000 հոգի, որոնք որպես մրցանակ ստանում են 20 ԳԲ ինտերնետ՝ 3 օր ժամկետով:
4.2.2. Մրցանակի տեսակը կոնկրետ հաղթողի համար ևս ընտրվում է Կազմակերպչի կողմից մշակված ծրագրային ապահովման միջոցով՝ պատահականության սկզբունքով:
4.2.3. Շահած Մրցանակի վավերականության ժամկետը սահմանված է4.2.1. կետով:
4.2.4. Վիճակախաղում շահած մասնակիցները Մրցանակի ակտիվացման մասին կստանան SMS ծանուցում փաթեթների ակտիվացման և վավերականության ժամկետի վերաբերյալ:

• Правила проведения и организации рекламной лотереи
ЗАО «МТС Армения» (далее - Организатор), с целью продвижения услуг мобильной связи, проводит рекламную лотерею (далее - Лотерея), в рамках которой абоненты, являющиеся физическими лицами и пользующиеся услугами предоплаты мобильной связи ЗАО «МТС Армения», участвуют в лотерее, и каждый месяц, посредством разработанного программного обеспечения ЗАО «МТС Армения», выбираются победители, которые получают призы, указанные в пункте 4.2.1. настоящих правил.
2. Название и юридический адрес Организатора лотереи
ЗАО «МТС Армения, ул. Аргишти 4/1, 0015, Ереван, Республика Армения.
3. Метод, место и сроки проведения лотереи
3.1. Для участия в лотерее необходимо, быть физическим лицом, не менее, чем в течение 3 месяцев пользующимся услугами предоплаты мобильной связи ЗАО «МТС Армения». Участие в лотерее бесплатное. Юридические лица, которые пользуются услугами сотовой связи ЗАО «МТСАрмения», не могут принимать участие в лотерее.
3.2. Участие в лотерее и получение призов в случае выигрыша считаются безусловным принятием абонентами настоящих правил.
3.3. Абоненты, упомянутые в пункте 3.1. данных правил, имеют возможность участвовать в розыгрыше и выиграть призы, указанные в пункте 4.2.1. настоящих правил.
3.4. В рамках Лотереи, Организатор, по своему усмотрению, вправе принимать дополнительные меры, изменить список и/или количество призов, разместив соответствующую информацию на официальном сайте www.mts.am.
3.5. Настоящие правила, дальнейшие их изменения (при наличии) и вся информация о Лотерее опубликованы на официальном сайте www.mts.am.
3.6. В случае прекращения проведения Лотереи, Организатор обязан опубликовать на официальном сайте www.mts.am информацию о прекращении Лотереи или иным образом публично уведомлять абонентов о вышеуказанном.
3.7. Организатор Лотереи не имеет право предоставлять третьим лицам информацию об участниках лотереи.
3.8. Лотерея будет проводиться исключительно на территории Республики Армения.  Абоненты мобильной связи ЗАО «МТС Армения», находящиеся в роуминге, не могут участвовать в лотерее.
3.9. Лотерея будет проводиться до 31 декабря 2018 года включительно.
4. Алгоритм определения победителей и порядок предоставления призов
4.1. Алгоритм определения победителей:
4.1.1. Лотерея проводится на основе случайной выборки посредством программного обеспечения, разработанного Организатором.
4.2. Призы и порядок предоставления
4.2.1. В рамках лотереи в результате случайной выборки посредством программного обеспечения, возможность выиграть приз предоставляется
пользователям предоплатных тарифных планов «Viva», «Ало мы», «ЕС» и «Диалект», из числа которых выбираются 15 000 абонентов. В качестве приза победители получают возможность пользоваться 700 минутами разговорного времени внутри сети и 700 МБ интернета в течение 7 дней. Также выбираются 5000 пользователей из числа абонентов «Viva 1500», которые в качестве приза получают возможность пользоваться 1500 минутами разговорного времени внутри сети, 1000 МБ интернета и отправлять 150 SMS, включенных в тарифный план «Viva 1500 в течение 30 дней.
В рамках лотереи в результате случайной выборки посредством программного обеспечения, возможность выиграть приз предоставляется пользователям предоплатных и постоплатных тарифных планов в случайном порядке выбираются 20 000 абонентов. В качестве приза победители получают возможность пользоваться 20 ГБ интернета в течение 3 дней.
4.2.2. Тип приза для конкретного победителя также выбирается программным обеспечением Организатора посредством случайной выборки.