Փաթեթային առաջարկ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից և Ռոստելեկոմ-ից: Ստացեք ֆիքսված և բջջային ինտերնետի, IP-հեռուստատեսության, IP-հեռախոսակապի, ինչպես նաև բջջային ձայնային ծառայությունները՝ մեկ հարմարավետ փաթեթով՝ ամսական ընդամենը 9900 դրամով:
Այս փաթեթին բաժանորդագրության ժամկետը 1 տարի է:
Փաթեթով տրամադրվող ծառայությունների պայմաններ
Բջջային ծառայություններ
Viber, Whatsapp, Messenger, Zangi, Telegram
Ինտերնետ 5 ԳԲ
Զանգեր՝ ցանցի ներսում, ՀՀ ցանցեր, Արցախի ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, ՄՏՍ Ռուսաստան 200 րոպե
Զանգեր ցանցի ներսում 10 000 րոպե՝ 200 րոպեն սպառելուց հետո
SMS՝ դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր 300
Բջջային ծառայությունները սպառելուց հետո գործող պայմաններ
Դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ (10 000 ներցանցային րոպե) 15 դրամ/րոպե
35 դրամ/րոպե
Դեպի Արցախի բջջային ցանց
Դեպի Արցախի քաղաքային ցանց
15 դրամ/րոպե
Դեպի ՄՏՍ-Ռուսաստան (ձևաչափ՝ 77 00 [երկրի կոդ] [հեռախոսահամար]) 30 դրամ/րոպե
SMS՝ դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր 5 դրամ/SMS
20 դրամ/SMS
Ֆիքսված ծառայություններ
Ինտերնետ* 28 Մբիթ/վրկ
Wi-Fi ցանցի հնարավորություն
IP-հեռուստատեսություն** նվազագույնը 55 ալիք
Catch-up 7 օր
IP-հեռախոսակապ՝ դեպի ՀՀ ֆիքսված ցանցեր 200 րոպե
Ֆիքսված ծառայությունները սպառելուց հետո գործող պայմաններ
Դեպի ՀՀ ֆիքսված ցանցեր 5 դրամ/րոպե
Դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր 19 դրամ/րոպե
Դեպի Արցախի ֆիքսված ցանց 18 դրամ/րոպե
Դեպի Արցախի բջջային ցանց 35 դրամ/րոպե
* «4D» փաթեթի շրջանակում ֆիքսված ինտերնետի հիմնական արագությունը 14 Մբիթ/վրկ է: Միանալով «4D»-ին՝ բաժանորդը ստանում է նշված արագության համեմատ կրկնապատիկ արագություն՝ 28 Մբիթ/վրկ, ծառայությունների ակտիվացման պահից սկսած 1 տարվա ընթացքում:
** «4D» փաթեթի ալիքները հաստատուն չեն և կարող են փոփոխվել Ռոստելեկոմի կողմից ցանկացած պահի: Միանալով «4D»-ին՝ փաթեթում ներառված հեռուստաալիքների հիմնական ցանկին ավելանում է Ռոստելեկոմի «Հավելյալ 10» հեռուստաալիքների փաթեթը՝ ծառայությունների ակտիվացման պահից սկսած  մեկ տարվա ընթացքում։ Նշված առնվազն 55 ալիքների քանակը «4D» փաթեթում և «Հավելյալ 10» փաթեթում ներառված ալիքների հանրագումարն է:  «4D» փաթեթի և «Հավելյալ 10» փաթեթի ալիքների ցանկին ծանոթացեք այստեղ:
Միացման վճար չկա:
5 ԳԲ ինտերնետ փաթեթը սպառելուց հետո Ձեզ համար ավտոմատ կերպով ակտիվանում է 500 ՄԲ փաթեթ 1՝ օր ժամկետով:
Հավելյալ փաթեթն ավտոմատ ակտիվանում է՝ կախված ընթացիկ հաշվի սահմանաչափից:
Փաթեթում ներառված խոսելաժամանակի, SMS հաղորդագրությունների և բջջային ինտերնետի հաշվեկշիռը ստուգելու համար ուղարկեք *209# հրահանգը:
• Սակագնային պլանի փաթեթների ակտիվ լինելու դեպքում հավելվածներից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
• Տրամադրվող ձայնային, SMS և ինտերնետ ծառայությունները սպառելուց կամ դրանց գործողության ժամկետի ավարտից հետո ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը բաժանորդներին SMS ծանուցումներ ուղարկելու պարտավորություն չի կրում: Նշված ծանուցումներն ուղարկվում են չնախատեսված ծախսերից խուսափելու հարցում բաժանորդներին աջակցելու նպատակով՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության ցանցի առկա տեխնիկական հնարավորությունների սահմաններում: Ուստի, SMS ծանուցումները բաժանորդի կողմից չստանալը կամ ուշացումը կարող է պայմանավորված լինել Օպերատորի հսկողությունից դուրս գտնվող հանգամանքներից, այդ թվում` բաժանորդային սարքավորման որակից և տեխնիկական առանձնահատկություններից, ռադիոալիքների տարածմանը և ռադիոսարքավորումների բնականոն շահագործմանը խոչընդոտող հանգամանքներից, բաժանորդի գտնվելու վայրի առանձնահատկություններից: Ծառայությունների օգտագործումից առաջացած հավելյալ ծախսերից խուսափելու համար` բաժանորդը պետք է համապատասխան USSD հրահանգի միջոցով վերահսկի իրեն տրամադրված ծառայությունների ծավալը և գործողություն ժամկետը:
• Ներառված խոսելաժամանակն ու SMS-ները հնարավոր չէ օգտագործել պրեմիում/կարճ համարներով զանգահարելիս կամ SMS ուղարկելիս:
• «SMS փաթեթ» և «Ինտերնետ-փաթեթ» ծառայությունները չեն տրամադրվում «4D» փաթեթի բաժանորդներին:
• «4D» փաթեթին հասանելի չեն «BIT», «Super BIT», «Super զույգ», «Super 0 օրական» բջջային ծառայությունները:
• Սակագնային պլանով տրամադրվող խոսելաժամանակը, SMS ուղարկելու հնարավորությունը, ինտերնետը, ինչպես նաև «Viber», «WhatsApp», «Messenger», «Telegram», «Zangi» հավելվածներից առանց ինտերնետի տարիֆիկացման օգտվելու հնարավորությունը հասանելի չեն ռոումինգում: Ծանոթացեք ծառայությունների սակագներին ռոումինգում:
• Ներցանցային զանգեր կատարելիս նախ սպառվում է «4D» փաթեթով տրամադրվող 200 րոպե խոսելաժամանակը, ապա՝ 10000 րոպե ներառող խոսելաժամանակի փաթեթը:
• Դեպի ՄՏՍ Ռուսաստան ուղիղ զանգեր կարելի է կատարել հետևյալ կոդերով սկսվող հեռախոսահամարներին. ՄՏՍ Ռուսաստան՝ +791, +798, +79780, +79781, +79782, +79787, +79788, +7495, +7499
• ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը չի երաշխավորում դեպի ՄՏՍ Ռուսաստան զանգերի ծառայության մատուցումը՝ Ռուսաստանում զանգը ստացող հեռախոսահամարը՝ համարների տեղափոխելիության ծառայության շրջանակում Ռուսաստանի մեկ այլ բջջային ցանցից տեղափոխված լինելու դեպքում: Ծանոթացեք միջազգային զանգերի սակագներին:
• Փաթեթի գործողության ժամկետում չսպառված ծառայությունները հաջորդ ամիս չեն տեղափոխվում:
• «4D» փաթեթը մատուցվում է Ռոստելեկոմի, «ՀԻԲՐԻԴ ՍՈԼՅՈՒՇՆՍ» ՍՊԸ և ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունների կողմից: Միանալով «4D» փաթեթին ՝ բաժանորդը միաժամանակ միանում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի (բջջային ծառայությունների մասով), Ռոստելեկոմի և «ՀԻԲՐԻԴ ՍՈԼՅՈՒՇՆՍ» ՍՊԸ (ֆիքսված ծառայությունների մասով) հիմնական պայմաններին: «4D»-ին կարող են միանալ միայն ֆիզիկական անձինք՝ մեկ տարի (365 օր) պարտադիր բաժանորդագրության պայմանով:
• Wi-Fi սարքի օգտագործման իրավունքը բաժանորդի համար պահպանվում է նաև «4D» փաթեթի բաժանորդագրության պայմաններով սահմանված պարտադիր ժամկետի՝ 1 տարի, ավարտից հետո, եթե օպերատորի և բաժանորդի միջև կնքված պայմանագիրը մնում է ուժի մեջ, և Wi-Fi սարքը անհրաժեշտ է բաժանորդին ծառայություններ մատուցելու համար: Օպերատորի և բաժանորդի միջև պայմանագրի դադարեցման (միակողմանի կամ երկկողմանի) դեպքում Wi-Fi սարքը ենթակա է վերադարձման օպերատորին:
•  «4D» փաթեթում ներառված ֆիքսված հեռախոսակապի միջոցով միջազգային զանգերի համար գործում են Ռոստելեկոմի «Միջազգային հեռախոսակապ» ծառայության սակագները:
• «4D» փաթեթում ներառված բջջային ծառայություններն ակտիվանում են բաժանորդագրության պահից սկսած առավելագույնը մեկ օրվա ընթացքում, իսկ ֆիքսված ծառայություններն ակտիվանում են բաժանորդագրության պահից սկսած առավելագույնը տասը օրվա ընթացքում:
•  «4D» փաթեթի բաժանորդը պարտավոր է ինքնուրույն ճշտել վճարման ենթակա գումարը և հաշվետու ժամանակաշրջանին մինչև հաջորդող ամսվա 15-ը ներառյալ վճարել հաշվետու ժամանակաշրջանի համար հաշվարկված գումարը` անկախ նրանից, արդյոք բաժանորդը տվյալ ամիս օգտվել է ծառայություններից, թե` ոչ:
• Եթե «4D» փաթեթի շրջանակում ակտիվացվել են հավելյալ ծառայություններ կամ կատարվել են զանգեր և բաժանորդը մինչ սահմանված վերջնաժամկետը չի վճարում հաշվետու ամսվա համար հաշվեգրված բաժանորդային պարտքն ամբողջությամբ, ապա «4D» փաթեթը կասեցվում է՝ թե՛ ֆիքսված, թե՛ բջջային բոլոր ծառայություններով՝ անկախ այն հանգամանքից ծառայությունների փաթեթի հիմնական ամսավճարից բացի հավելյալ պարտքը գոյացել է բջջային, թե ֆիքսված ծառայությունների մասով:
• Պայմաններով սահմանված վճարման ժամկետի ավարտից հետո երկու ամսվա ընթացքում մատուցված ծառայությունների դիմաց հաշվեգրված վճարը բաժանորդի կողմից ամբողջությամբ չվճարելու դեպքում օպերատորն իրավունք ունի առանց ծանուցման միակողմանիորեն լուծել բաժանորդային պայմանագիրը և բաժանորդից վերցնել հեռախոսահամար(ներ)ը (եթե    բաժանորդին տրվել է(են) հեռախոսահամար(ներ)), սարքը, ինչպես նաև սարքի տեղադրման/գործածման համար անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցները և մալուխը, և գանձել չվճարված գումարը:
• Բաժանորդը մատուցված ծառայությունների դիմաց վճարում է անկանխիկ եղանակով: Անկանխիկ վճարումը պետք է կատարվի ՄոբիԴրամ վճարային համակարգի միջոցով՝ միայն Ռոստելեկոմի ծառայությունների դիմաց վճարման համար նախատեսված պատուհանից՝ մուտքագրելով Ռոստելեկոմի պայմանագրի համարը:
• Եթե «4D» փաթեթի շրջանակում օպերատորից անկախ հանգամանքներում չեն ակտիվանում ֆիքսված ծառայությունները, ապա դադարեցվում է բջջային ծառայությունների մատուցումը: Տվյալ դեպքում բաժանորդը պարտավորվում է ծառայությունների դադարեցման պահից սկսած 10 օրվա ընթացքում վճարել բջջային ծառայությունների մասով հաշվեգրված պարտքն ամբողջությամբ:
• «4D» փաթեթի շրջանակում ամսավճարը հաշվարկվում է ըստ օրերի և մատուցված ֆիքսված/բջջային ծառայությունների համամասնությամբ:
• «4D» փաթեթի շրջանակում՝ վճարումների ուշացման պատճառով ծառայությունների մատուցման կասեցման դեպքում ծառայություններից օգտվելու պարտադիր ժամկետը երկարում է ծառայությունների մատուցման կասեցված ժամանակահատվածի տևողությամբ, սակայն չի երկարում սույն պայմաններով տրամադրված ֆիքսված ինտերնետի կրկնապատիկ արագության ու «Հավելյալ 10» հեռուստաալիքների փաթեթի տրամադրման ժամկետը:
• «4D» փաթեթի բաժանորդագրության պարտադիր ժամկետը համարվում է ավարտված այն դեպքում, եթե բաժանորդն օգտվել է մատուցված ծառայություններից «4D»-ի բաղադրիչ հանդիսացող ծառայություններից՝ փաթեթի ակտիվացման օրվանից սկսած առնվազն 365 օրվա ընթացքում: Եթե «4D» փաթեթի բաժանորդը դադարեցնում է բաժանորդագրությունը կամ սահմանված դեպքերում բաժանորդագրության պայմանագիրը լուծվում է օպերատորի նախաձեռնությամբ` մինչև պարտադիր ժամկետի ավարտը, ապա բաժանորդը պարտավորվում է օպերատորին ամբողջությամբ վճարել ընթացիկ պարտքը և տուգանք 20 000 (քսան հազար) ՀՀ դրամի չափով` դադարեցման օրվանից հաշված 10 օրվա ընթացքում:
•  «4D» փաթեթի շրջանակում ֆիքսված հեռախոսակապի րոպեավճարների ու IP-հեռուստատեսության «Ֆիլմադարան» ծառայության միջոցով ձեռք բերվող ֆիլմերի համար սահմանվում է 11 000 (տասնմեկ  հազար) դրամ (ներառյալ ԱԱՀ) գումարով սահմանաչափ: Նշված սահմանաչափը լրանալուն պես «4D»-ում ներառված ֆիքսված ծառայությունները կասեցվում են:
• «4D» փաթեթի շրջանակում բջջային ծառայությունների մասով սահմանվում է 1000 (հազար) դրամ սահմանաչափ: Սահմանաչափը բարձրացնելու համար անհրաժեշտ է գրավոր դիմում ներկայացնել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գրասենյակում:
• «4D» փաթեթի ծառայություններին հնարավոր է միանալ միայն ք. Երևանի Դավիթաշեն համայնքում:
• «4D» փաթեթի շրջանակում՝
ա. հնարավոր չէ.
• բաժանորդի դիմումի հիման վրա ժամանակավոր կասեցնել ծառայությունները
• ակտիվացնել «Խոստացված վճարում» ծառայությունը
• անցում կատարել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և Ռոստելեկոմի այլ սակագնային փաթեթներից «4D» փաթեթին և «4D» փաթեթից ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և Ռոստելեկոմի այլ սակագնային փաթեթներին
բ. հնարավոր է.
• իրականացնել անվանափոխություն ժամկետանց պարտքի բացակայության դեպքում
• օգտվել Ռոստելեկոմի «Հասցեի փոփոխության», «Սարքի փոխարինման/Wi-Fi ակտիվացման», «Ստատիկ IP-հասցե», «Ֆիքսված հեռախոսահամարի փոփոխություն», «Գեղեցիկ ֆիքսված հեռախոսահամարի ընտրություն», «Ներբնակարանային տեխնիկական սպասարկում», «Առանձին հեռուստաալիքների ընտրություն», «Հեռուստաալիքների թեմատիկ փաթեթներ», «Ֆիլմադարան», «Ֆիլմերի փաթեթներ», «Մուլտիրում», «Եթերի տեսագրում», «Նախկին հաղորդումներ», «Եթերի կառավարում», «SmartBox Wi-Fi» ծառայություններից: Նշված ծառայությունները կարգավորվում են Ռոստելեկոմի հիմնական պայմաններով
• մատուցված ծառայությունների հետ կապված հաշվի մանրամասն վերծանում ստանալ Ռոստելեկոմի գրասենյակում ֆիքսված ծառայությունների մասով և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գրասենյակում բջջային ծառայությունների մասով
• ակտիվացնել հավելյալ ֆիքված ծառայություններ միայն Ռոստելեկոմի վաճառքի և սպասարկման սրահներում և հավելյալ բջջային ծառայություններ միայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման սրահներում

Пакетное решение от компаний ВиваСелл-МТС и Ростелеком. Получите фиксированный и мобильный интернет, IP-телевидение, IP-телефонную связь, а также мобильные голосовые услуги одним удобным пакетом всего за 9900 драм в месяц.
Срок подписки на этот пакет – 1 год.
Условия предоставляемых пакетом услуг
Мобильные услуги
Viber, Whatsapp, Messenger, Zangi, Telegram
Интернет 5 ГБ
Звонки внутри сети, в направлении сетей РА, сетей Арцаха; США и Канаду; в направлении сетей МТС Россия200 минут
Звонки внутри сети 10 000 минут после израсходования 200 минут
SMS в направлении сотовых сетей РА 300
Тарифы мобильных услуг при израсходовании пакетов
Сеть ВиваСелл-МТС (10 000 минут внутри сети) 15 драм/минута
35 драм/минута
15 драм/минута
Сеть МТС-Россия (формат набора номера 77 00 [код страны] [номер телефона]) 30 драм/минута
SMS в направлении сотовых сетей РА 5 драм/SMS
SMS по остальным направлениям 20 драм/SMS
Фиксированные услуги
Интернет* 28 Мбит/сек
Возможность Wi-Fi сети
IP-телевидение** минимум 55 каналов
Catch-up 7 дней
IP-телефонная связь в направлении фиксированных сетей РА 200 минут
Тарифы фиксированных услуг при израсходовании пакетов
Фиксированные сети РА 5 драм/минута
Сотовые сети РА 19 драм/минута
Сотовая сеть Арцаха 18 драм/минута
Фиксированная сеть Арцаха 35 драм/минута
* Основная скорость фиксированного интернета в рамках пакета «4D» - 14 Мбит/сек. Подписавшись на пакет абонент получает удвоенную скорость в 28 Мбит/сек, срoком на 1 год с момента подключения услуг.
** Каналы пакета «4D» не стабильны и могут быть изменены компанией Ростелеком в любой момент. Подписавшись на «4D» к основному списку включенных телевизионных каналов добавляется пакет Ростелеком «Дополнительные 10» сроком на один год с момента подключения услуг. Указанные минимум 55 каналов включают каналы пакета «4D» и пакета «Дополнительные 10». Список каналов пакета «4D» и пакета «Дополнительные 10» можно посмотреть здесь.
Прочие условия
Платы за соединение нет.
При израсходовании интернет-пакета в 5 ГБ автоматически подключается интернет-пакет в размере 500 МБ на 1 день.
Дополнительный пакет активируется автоматически в зависимости от лимита текущего счета.
Для проверки баланса разговорного времени, SMS сообщений и мобильного интернета отправьте команду *209#
• При использовании приложений мегабайты основного интернет-пакета не израсходуются.
• ВиваСелл-МТС не несет ответственность за отправку SMS-уведомлений при израсходовании или по истечении срока действия предоставленных голосовых, SMS и интернет услуг. Отправка SMS уведомлений имеет цель помочь абоненту избежать непредусмотренных расходов и зависит от технических возможностей общественной электронной коммуникационной сети ВиваСелл-МТС. Поэтому, неполучение или задержка SMS уведомления может быть обусловлены независящими от Оператора обстоятельствами, в том числе, качеством и техническими особенностями абонентского устройства, обстоятельствами, препятствующими распространению радиоволн и бесперебойной эксплуатации радиооборудования, а также местонахождением абонента. Во избежание непредусмотренных расходов во время пользования услуг, абонент должен контролировать баланс и срок действия предоставляемых услуг посредством соответствующих USSD-команд.
• Услуги «SMS пакет» и «Интернет-пакет» абонентам пакета «4D» не предоставляются.
• Пакету «4D» недоступны услуги «BIT», «Super BIT», «Super пара», «Super 0 ежедневный».
• Разговорное время, возможность отправки SMS и интернет, предоставляемые в рамках пакета «4D», а также возможность пользоваться приложениями «Viber», «WhatsApp», «Messenger», «Zangi», «Telegram» без тарификации, недоступны в роуминге. Ознакомьтесь с тарифами услуг в роуминге.
• При звонках внутри сети в первую очередь израсходуется пакет в 200 минут, предоставляемый в рамках пакета «4D», а после пакет, включающих 10000 минут разговорного времени.
• Прямые звонки в направлении сетей МТС Россия можно совершать на номера со следующими кодами: МТС Россия +791, +798, +79780, +79781, +79782, +79787, +79788, +7495, +7499
• ВиваСелл-МТС не гарантирует предоставление услуги звонков в направлении сети МТС Россия, в случае, если номер телефона, получающий звонок в России, перенесен из другой мобильной сети России в рамках услуги переноса мобильного номера. Ознакомьтесь с тарифами международных звонков.
• Услуги, не израсходованные в течение срока действия пакета, в следующий месяц не переносятся.
• Пакет «4D» предоставляется компаниями Ростелеком, ООО «ГИБРИД СОЛЮШНЗ» и ВиваСелл-МТС. Подписавшись на пакет «4D» абонент одновременно соглашается на основные условия компании ВиваСелл-МТС (по части мобильных услуг) и ООО «ГИБРИД СОЛЮШНЗ» (по части фиксированных услуг). На пакет «4D» могут подписаться только физические лица с условием объязательной подписки на один год (365 дней).
• Право абонента на использование Wi-Fi устройства сохраняется также по завершении срока подписки в 1 год, если контракт между оператором и абонентом остается в силе и устройство Wi-Fi необходимо для оказания услуг абоненту. В случае расторжения контракта между оператором и абонентом (в одностороннем или двухстороннем порядке) устройство Wi-Fi должно быть возвращено оператору.
•  Для международных звонков посредством фиксированной телефонной связи, предоставляемой в рамках пакета «4D», действуют тарифы на услугу «Международная телефонная связь» компании Ростелеком.
• Мобильные услуги, включенные в пакет «4D» подключаются максимум в течение одного дня с момента подписки, а фиксированные услуги - максимум в течение десяти дней с момента подписки.
•  Абонент пакета «4D» обязан самостоятельно уточнить сумму оплаты и совершить оплату за отчетный период до 15-ого числа следующего месяца, независимо от того, использовал ли абонент услуги в течение отчетного месяца, или нет.
• Если в рамках пакета «4D» были подключены дополнительные услуги либо были совершены звонки и абонент не оплатил полностью абонентский долг за отчетный период до указанного крайнего срока, то действие пакета «4D» приостанавливается как для фиксированных так и для мобильных услуг независимо от того, был ли дополнительный долг, кроме основного пакета услуг, накоплен по части мобильных или фиксированных услуг.
• В случае непогашения долга абонентом за отчетный период за предоставленные услуги в течение двух месяцев после окончания срока оплаты, определенной условиями предоставления услуг, оператор имеет право без уведомления в одностороннем порядке расторгнуть абонентский контракт и изъять у абонента телефонный(-ые) номер(а) (если абоненту были предоставлен(ы) телефонный(-ые) номер(а)), устройство, технические средства, необходимые для для установки/использования устройства и кабель, а также взимать неоплаченную сумму.
• Абонент оплачивает услуги безналичным расчетом. Оплата совершается посредством платежной системы МобиДрам через окно для оплаты за услуги Ростелеком, посредством введения ID номера.
• Если фиксированные услуги в рамках пакета «4D» не подключаются по независимым от оператора обстоятельствам, то преодставление мобильных услуг приостанавливается. В подобном случае абонент обязуется полностью оплатить долг за мобильные услуги в течение 10 дней с момента приостановки предоставления услуг.
• В рамках пакета «4D» ежемесячная плата считается в пропорции дней и предоставленных фиксированных/мобильных услуг.
• В рамках пакета «4D» в случае приостановки услуг по причине просроченности оплаты, обязательный срок предоставления услуг продлевается пропорционально периода приостановки, однако указанный в данных условиях срок предоставления фиксированного интернета с удвоенной скоростью, а также пакета телеканала «Дополнительные 10» не продлевается.
• Обязательный срок подписки на пакет «4D» считается истекшим, если абонент пользовался предоставленными услугами, явлающимися частью услуг пакета «4D» со дня подключения в течение 365 дней. Если абонент пакета «4D» отказывается от подписки либо контракт расторгается по инициативе оператора до окончания обязательного срока, то абонент обязуется полностью выплатить оператору текущий долг и штраф в размере 20 000 (двадцати тысяч) драм РА в течение 10 дней со дня приостановки действия контракта.
•  Для поминутного разговорного времени фиксированной телефонной связи и фильмов, приобретенных в рамках услуги «Фильмотека» IP-телевидения установлен лимит в размере 11 000 (одиннадцать тысяч) драм (включая НДС). По исчерпании указанного лимита предоставление фиксированных услуг в рамках «4D» приостанавливается.
• По части мобильных услуг в рамках пакета «4D» устанавливается лимит в размере 1000 (одной тысячи) драм. Для повышения лимита необходимо представить письменное заявление в компанию ВиваСелл-МТС.
• Пакет «4D» в настояющий момент доступен только в административном районе Давиташен г. Ереван.
• В рамках пакета «4D»:
а: невозможно:
• на основании образщения абонента временно приостановить предоставление услуг
• подключить услугу «Обещанная оплата»
• перейти с прочих пакетов и планов ВиваСелл-МТС и Ростелеком на пакет «4D», а также с пакета «4D» на прочие пакеты и планы ВиваСелл-МТС и Ростелеком.
б: возможно:
• совершать переименование при отсутствии просроченных долгов
• пользоваться услугами Ростелеком «Изменение адреса», «Изменение устройства/подключение Wi-Fi», «Статичный IP-адрес», «Изменение фиксированного телефонного номера», «Выбор красивого фиксированного номера», «Внутриквартирное техническое обслуживание», «Выбор отдельных телеканалов», «Пакеты тематических телеканалов», «Фильмотека», «Кинопакеты», «Мультирум», «Видеозапись эфира», «Прошедшие программы», «Управление эфиром», «SmartBox Wi-Fi». Указанные услуги определяются основными условиями компании Ростелеком.
• получить делатализацию счета по предоставленным услугам можно в компании Ростелеком по части фиксированных услуг и в компании ВиваСелл-МТС по части мобильных услуг
• подключить дополнительные фиксированные услуги только в салонах продаж и обслуживания Ростелеком, а также дополнительные мобильные услуги – только в центрах обслуживания ВиваСелл-МТС