Տվյալների պահպանման և կիբերկայունության ժամանակակից լուծումներ բիզնեսի համար․ Viva-ն՝ NetApp-ի պաշտոնական գործընկեր Հայաստանում
04 մարտի 2026
Viva-ն հայտարարում է NetApp-ի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին՝ դառնալով ընկերության պաշտոնական գործընկերը Հայաստանում։ Գործընկերության շրջանակում Viva-ն բիզնեսներին կառաջարկի տվյալների պահպանման, պաշտպանության և կառավարման ժամանակակից լուծումներ՝ ապահովելով տեղեկատվության անվտանգությունն ու շարունակական հասանելիությունը։
NetApp-ը համաշխարհային առաջատար տեխնոլոգիական ընկերություններից է, որն աջակցում է կազմակերպություններին՝ անվտանգ պահպանելու, արդյունավետ կառավարելու և պաշտպանելու իրենց տվյալները։
Գործընկերության արդյունքում Viva-ն հայկական բիզնեսներին կտրամադրի NetApp-ի առաջադեմ լուծումները՝ ապահովելով տվյալների պաշտպանությունն ու հասանելիությունը՝ անկախ ենթակառուցվածքի տեղակայման միջավայրից (ընկերության գրասենյակ, տվյալների կենտրոն կամ ամպային հարթակներ)։
Ժամանակակից բիզնեսի գործունեությունը մեծապես կախված է տվյալների անվտանգ պահպանությունից՝ ներառյալ հաճախորդների անձնական տվյալները, հաշվապահական համակարգերը, փաստաթղթաշրջանառությունը, հավելվածներն ու հաղորդակցման հարթակները։
Բիզնեսի աճին զուգընթաց ավելանում են նաև տվյալների ծավալներն ու դրանց հետ կապված ռիսկերը՝ համակարգերի խափանումներ, կիբերհարձակումներ և տվյալների կորստի վտանգ։
NetApp-ի տեխնոլոգիական լուծումների և Viva-ի տեղական փորձառության համադրումը հնարավորություն կտա ընկերություններին ձևավորել առավել հուսալի և անվտանգ տեխնոլոգիական հիմք՝ ապահովելով բիզնեսի անխափան գործունեությունն ու կայուն զարգացումը։ Սա թույլ կտա նվազեցնել համակարգային խափանումների ռիսկերը, ապահովել ենթակառուցվածքների կայուն աշխատանքը և պաշտպանել տվյալները կիբերհանցագործություններից։

Modern data storage and cyber resilience solutions for businesses: Viva – an official partner of NetApp in Armenia
04 March 2026
Viva announces the start of its cooperation with NetApp, becoming the company’s official partner in Armenia. Within the framework of the partnership, Viva will offer businesses modern data storage, protection and management solutions, ensuring information security and continuous availability.
NetApp is one of the world’s leading technology companies that helps organizations securely store, effectively manage and protect their data.
“Data is the most valuable resource for any business. Our partnership with NetApp gives Armenian companies access to world-class technologies that ensure data security, availability and uninterrupted business operation. Viva continues to provide businesses not only with connectivity, but also with reliable digital solutions for growth and protection,” said Armen Avetisian, General Director of Viva.
As a result of the partnership, Viva will provide Armenian businesses with NetApp’s advanced solutions, ensuring data protection and availability, regardless of the infrastructure deployment environment (company office, data center or cloud).
Modern business operations largely depend on the secure protection of data, including customers’ personal information, accounting systems, document flow, applications and communication platforms.
As businesses grow, both the volume of data and the associated risks increase, including system failures, cyberattacks and the risk of data loss.
The combination of NetApp’s technological solutions and Viva’s local experience will enable companies to build a more reliable and secure technological foundation, ensuring uninterrupted business operations and sustainable growth. This partnership will help reduce the risks of system failures, maintain stable infrastructure performance and protect data against cyber threats.