Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար՝ առանց սահմանափակումների. հայերեն բացառիկ բովանդակություն՝ հայկական առաջին սթրիմինգային հարթակ «Kinodaran»-ից
11 ապրիլի 2024
Ֆիլմեր ու սերիալներ դիտելու մշակույթը, ժամանակակից տեխնոլոգիաներով պայմանավորված, թվային փոխակերպման է ենթարկվել ամբողջ աշխարհում։ Ցանկացած վայրից և ցանկացած պահի բովանդակության բազմազանություն ու հասանելիություն ապահովող սթրիմինգային հարթակները շարունակում են գրավել ավելի ու ավելի լայն լսարաններ։
Արվեստի ամենասիրված տեսակներից մեկի՝ կինոյի հանդեպ հայ հասարակության հետաքրքրությունը միշտ առանձնահատուկ է եղել։ Կինոն ամենաերիտասարդ, բայց և  արվեստի ամենամեծ ժողովրդականություն վայելող ճյուղերից մեկն է աշխարհում: Հայկական կինոարվեստի սկզբնավորումը և զարգացումը տեղի են ունեցել համաշխարհային կինեմատոգրաֆիային գրեթե զուգընթաց։ Վիվա-ՄՏՍ-ի և առաջին հայկական սթրիմինգային հարթակ հանդիսացող «Kinodaran»-ի միջև վերջերս մեկնարկած համագործակցության շնորհիվ հայկական կինոժառանգությունը և մերօրյա կինոն Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար դարձել են է՛լ ավելի հասանելի։ Այդ գործակցության շնորհիվ «Kinodaran»-ը  «START+», «X» և «Y» կանխավճարային և հետվճարային, ինչպես նաև  մի շարք կորպորատիվ սակագնային պլանների բաժանորդների համար հասանելի է դարձել առանց բաժանորդագրության վճարի։
«Kinodaran»-ը Վիվա-ՄՏՍ-ի հետ համագործակցությամբ նպատակ ունի հայկական կինոն ու կինոդիտման մշակույթը դարձնել ավելի հասանելի ու ժամանակի պահանջներին համահունչ:
Հայ կինոյի օրվան ընդառաջ (նշվում է ամեն տարի՝ ապրիլի 16-ին) Երևանում կայացած համատեղ մամուլի ասուլիսի ընթացքում Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանն ու «Kinodaran»-ի  համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը ներկայացրել են համագործակցության մանրամասները։
«Կինոն զարմանալի արվեստ է, որը կարող է գերել յուրաքանչյուրին հատկապես մեր օրերում, երբ ժամանակակից տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս ստեղծել վառ, ռեալիստական կինոիրականություն։ Զարմանալի չէ, որ 2023 թվականի դեկտեմբերից «Kinodaran»-ը, որը տրամադրում է հայերեն բովանդակություն, դարձել է մեր հաճախորդների ամենասիրելի հավելվածներից մեկը։ Վիվա-ՄՏՍ-ը, լինելով հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատարը Հայաստանում, միշտ ձգտում է իր հաճախորդներին տալ ավելին, քան բջջային կապն է: «Kinodaran»-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս մեր հաճախորդներին օգտվել ֆիլմերի, հեռուստասերիալների և վավերագրական ֆիլմերի հարուստ կատալոգից և ստանալ դիտման եզակի փորձառությամբ անմոռանալի տպավորություններ: Ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները կարող են վայելել բարձրորակ կոնտենտ ցանկացած վայրում և ցանկացած ժամանակ»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Kinodaran»-ը գեղարվեստական, անիմացիոն ու վավերագրական ֆիլմերի, սերիալների, ժամանցային հաղորդումների ու մուլտֆիլմերի  լայն ընտրություն առաջարկող հայկական առաջին սթրիմինգային հարթակն է։ Ֆիլմերը կարելի է դիտել ինտերնետին միացված ցանկացած սարքով՝ սմարթֆոնով, համակարգչով, հեռուստացույցով կամ պլանշետով։ Սիրելի հաղորդումները կարելի է դիտել անսահմանափակ՝ ցանկացած հարմար ժամի։ Այստեղ միշտ կարելի է գտնել նոր և հետաքրքիր բովանդակություն, քանի որ «Kinodaran»-ի ֆիլմացանկն անընդհատ համալրվում է: Այն ներկայացնում է ամբողջովին հայալեզու բովանդակություն՝ առանց գովազդային ընդհատումների։
««Kinodaran»-ը հայկական ժամանակակից սթրիմինգային հարթակ է, որը ստեղծվել է բացառապես հայ փորձառու և տաղանդավոր ծրագրավորողների կողմից։ Մեր հավելվածը հասանելի է բոլոր սարքերում՝ iOS ու Android համակարգերում, սմարթ հեռուստացույցներում և վեբ հարթակներում: Այժմ ունենք 2 միլիոնից ավելի օգտատեր և 50-ից ավելի կինոարտադրող գործընկեր։ «Kinodaran»-ն արդեն սկսել է նաև սեփական նախագծերի նկարահանումը՝ նպատակ ունենալով որակի նոր նշաձող սահմանել Հայաստանում։ Նշանակալի ենք համարում առաջատար օպերատոր Վիվա-ՄՏՍ-ի հետ այս համագործակցությունը նաև այն պատճառով, որ ընկերությունը կանգնած է հայկական կինոյի կողքին: Համագործակցությունը խթան կդառնա Հայաստանում կինոյի ոլորտի զարգացման ու առաջընթացի համար։ Մեր տեսլականի հիմքում «Kinodaran»-ն աշխարհի բոլոր հայերի համար հասանելի դարձնելն է: Եկեք իրականացնենք միջազգային մակարդակի այնպիսի նախագծեր, որ նույնիսկ այն մարդիկ, որոնք պնդում են, թե հայկական ֆիլմեր ու սերիալներ չեն նայում, դիտեն դրանք «Kinodaran»-ում», - ասել է «Kinodaran»-ի  համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը։
«Kinodaran»-ին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել «Kinodaran» հավելվածը կամ այցելել kinodaran.com կայք, մուտք գործել անձնական օգտահաշիվ և կարգավորումների բաժնում լրացնել հեռախոսահամարը։ Եթե հեռախոսահամարը կցված է համապատասխան սակագնային պլանին, ապա բաժանորդագրությունն անմիջապես կակտիվանա։

Exclusive Armenian content of “Kinodaran”, the first Armenian streaming platform – without limitations for Viva-MTS subscribers
11 April 2024
Modern technology has revolutionized the culture of watching films and TV series throughout the globe. Streaming platforms are becoming increasingly popular as they offer a wide range of content and allow access anytime and anywhere.
Armenian society has long shown a deep interest in cinema, one of the world's youngest and most popular art forms. The inception and evolution of Armenian cinematography happened almost simultaneously with global cinematography. With the recent collaboration between Viva-MTS and “Kinodaran”, the first Armenian streaming platform, Armenian film heritage and contemporary cinema are now more accessible to Viva-MTS subscribers. Through this partnership, “Kinodaran” is available to subscribers of  “START+” , “X” and “Y” prepaid and postpaid, as well as a number of corporate tariff plans without subscription fees.
“Kinodaran”, in cooperation with Viva-MTS, aims to make Armenian cinema and movie-watching culture more accessible and in line with contemporary needs.
Viva-MTS General Director Armen Avetisian and “Kinodaran” Co-founder and CEO Vahe Amiraghyan presented the details of cooperation during the joint press conference on the eve of Armenian Cinema Day (celebrated on 16 April).
“Cinema is an amazing art that can captivate anyone, especially nowadays, when modern technologies allow us to create engaging cinematic experiences. It is not surprising that, since December 2023, “Kinodaran”, which provides only Armenian content, has become one of the most popular applications among our subscribers. Viva-MTS, the leader in Armenia's telecom sector, aspires to offer its customers more than just mobile communication. Collaboration with “Kinodaran” provides our clients with access to a vast collection of films, TV series, and documentaries, resulting in a unique journey that will leave indelible impressions. We are pleased that our subscribers can enjoy high-quality content anytime and anywhere,” Armen Avetisian, Viva-MTS General Director mentioned.
“Kinodaran” is the first Armenian video streaming platform that offers a wide range of fiction, animation, and documentary films, movies, TV shows, entertainment programs, and cartoons that are accessible on any device (such as smartphones, computers, TVs, tablets) connected to the Internet. You can watch your favorite shows any time you wish. You can always find interesting content, as “Kinodaran” is continually updated. It presents exclusively Armenian content with no ads.
““Kinodaran” is the first Armenian streaming platform created exclusively by experienced and talented Armenian programmers. Our application is available on all devices: iOS and Android, smart TVs, and web platforms. Today we have over 2 million users and over 50 filmmaking partners. “Kinodaran” has already begun to create its own content, striving to elevate the quality standards in Armenia. The cooperation with the leading telecom operator Viva-MTS is also significant because the company supports Armenian cinema. This partnership will be an incentive for the growth and development of the Armenian film industry. Our goal is to have “Kinodaran” used by Armenians worldwide. Let’s implement international-level projects so that even those people who claim not to watch Armenian films and series explore them on “Kinodaran,”” noted Vahe Amiraghyan, “Kinodaran” Co-founder and CEO.
To subscribe to “Kinodaran”, you need to download the application “Kinodaran” or visit the website kinodaran.com, log in to your personal account, fill in the phone number in settings. If the phone number is attached to an eligible tariff plan, the subscription will be activated immediately.