MOBILE ID ծառայությունը 2026 թվականի մայիսի 9-ից կմատուցվի imID ընկերության կողմից
Տեղեկացնում ենք, որ MOBILE ID ծառայությունը 2026 թվականի մայիսի 9-ից սկսած կշարունակի գործել ՀՀ-ում հավատարմագրված հավաստագրման կենտրոն հանդիսացող բջջային էլեկտրոնային ստորագրության օպերատոր «ԻՄ ԱՅԴԻ» ՓԲԸ (imID) միջոցով։
Այս փոփոխությունը բաժանորդների համար չի առաջացնում որևէ էական փոփոխություն MOBILE ID ծառայութունից օգտվելիս։ MOBILE ID ծառայության մատուցումը imID ընկերության կողմից հնարավորություն կտա՝
• օգտվելու արդիականացված և տեխնիկապես վերազինված ծառայություններից, որը բարձրացնում է Ձեր թվային անվտագությունը,
• ապահովելու ծառայությունների կայուն և որակյալ մատուցում,
• ընդլայնելու MOBILE ID-ի կիրառման հնարավորությունները։
Ի թիվս գործող պետական հարթակների՝ MOBILE ID (imID)-ն  կարելի է արդեն օգտագործել նաև շարունակաբար օգտագործվող այլ թվային հարթակներում և ծառայություններում։
imID ընկերության գործունեության և մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ այցելելով https://imid.am կայքէջը։
2026 թվականի մայիսի 9-ից հետո imID  ընկերության կողմից մատուցվող ծառայություններից  օգտվելու և/կամ գրավոր կերպով չհրաժարվելու դեպքում Ձեր համաձայնությունը imID ընկերության Ծառայությունների մատուցման ընդհանուր պայմաններին և Գաղտնիության քաղաքականությանը, կհամարվի տրված և Ձեր կողմից որևէ քայլ կատարելու անհրաժեշտություն չի լինի։

MOBILE ID service will be provided by imID company from 9 May 2026
We would like to inform you that starting from 9 May 2026, the MOBILE ID service will continue to operate through the mobile electronic signature operator "IM ID" CJSC (imID), which is an accredited certification center in the Republic of Armenia.
This change does not cause any significant changes for subscribers when using the MOBILE ID service. The provision of the MOBILE ID service by imID will allow:
• Using modernized and technically upgraded services that increase your digital security,
• Ensuring stable and high-quality service provision,
• Expanding the possibilities of using MOBILE ID.
Along with the available state platforms, MOBILE ID can now also be used on other frequently used digital platforms and services.
You can get detailed information about the activities and services provided by imID by visiting the website https://imid.am.
After 9 May 2026, if you continue to use the services provided by imID and/or do not refuse them in writing, your consent to the General Terms and Conditions of Service and Privacy Policy of imID will be deemed given and there will be no need for you to take any action.