Viva. Oracle-ի հետ գործընկերությունը՝ նոր հնարավորություն գործարար հատվածի համար
Viva-ն հայտարարում է աշխարհահռչակ Oracle ընկերության հետ համագործակցության մեկնարկի մասին։ Լինելով Oracle-ի պաշտոնական գործընկերը Հայաստանում՝ Viva-ն գործարար հատվածին կտրամադրի Oracle-ի կողմից մշակված ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ և ամպային ծառայություններ։
Գործընկերության շնորհիվ  Viva-ն նպատակ ունի Oracle-ի նորագույն տեխնոլոգիաներն էլ ավելի հասանելի դարձնելու հայկական ընկերությունների համար՝ բարձրացնելով դրանց աշխատանքի արդյունավետության, որակի և տվյալների անվտանգության մակարդակը։
«Գործակցելով աշխարհի ամենահեղինակավոր տեխնոլոգիական ընկերություններից մեկի՝ Oracle-ի հետ, Հայաստանի հեռահաղորդակցության ու թվային լուծումների առաջատար Viva-ն հերթական կարևոր քայլն է կատարում B2B ոլորտում՝   ընդլայնելով ձեռնարկություններին առաջարկվող՝ ՏՏ լուծումների շրջանակը։ Այս նախաձեռնությունը կարևոր քայլ է՝ նորարարությունների, դիվերսիֆիկացման և առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումների  ռազմավարության իրականացման ուղղությամբ, որը կնպաստի Հայաստանի թվային տնտեսության հետագա հզորացմանը»,- ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Oracle-ի հետ համագործակցությունը Viva-ի գործունեության շարունակական ընդլայնման կարևոր նշաձող է՝ նորարար տեխնոլոգիաների և թվային ծառայությունների ոլորտում։
Ավելի քան չորս տասնամյակ Oracle Corporation-ը ձեռնարկությունների ծրագրային ապահովման և ամպային լուծումների համաշխարհային առաջատար է՝ օգնելով կազմակերպություններին կատարել իրենց աշխատանքն առավել արագ, որակով ու արդյունավետ։ Oracle-ն ապահովում է թվային լուծումների լայն շրջանակ՝ տվյալների բազաներից և բիզնես ծրագրերից մինչև ժամանակակից ամպային ենթակառուցվածքներ:
Հարցերի դեպքում
B2B լուծումների մասին լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք https://www.viva.am/business-solutions

Партнерство Viva с Oracle: новые возможности для бизнеса
Viva объявляет о начале сотрудничества со всемирно известной компанией Oracle. Будучи официальным партнером компании в Армении, Viva предоставит бизнес-сектору современные технологические решения и облачные сервисы, разработанные Oracle.
Партнерство Viva с Oracle создаст возможность для того, чтобы сделать новейшие технологии еще более доступными для армянских компаний, для повышения эффективности и качества работы и обеспечения безопасности данных.
«Благодаря партнерству с Oracle, одной из самых уважаемых в мире технологических компаний, Viva, ведущий провайдер телекоммуникационных и цифровых решений в Армении, делает еще один важный шаг в сфере B2B, расширяя спектр ИТ-решений, предлагаемых предприятиям. Эта инициатива является важным шагом на пути к реализации стратегии инноваций, диверсификации и внедрения передовых технологических решений, которые будут способствовать дальнейшему укреплению цифровой экономики Армении», — заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Партнерство с Oracle — важная веха в непрерывном расширении деятельности Viva в сфере инновационных технологий и цифровых услуг.
Более четырёх десятилетий корпорация Oracle является мировым лидером в области корпоративного программного обеспечения и облачных решений, помогая организациям выполнять свою работу быстрее, лучше и эффективнее. Oracle предлагает широкий спектр цифровых решений: от баз данных и программного обеспечения для компаний до современных облачных инфраструктур.
По вопросам
Для получения дополнительной информации о решениях B2B посетите сайт https://www.viva.am/ru/business-solutions