Viva. Oracle-ի հետ գործընկերությունը՝ նոր հնարավորություն գործարար հատվածի համար
Viva-ն հայտարարում է աշխարհահռչակ Oracle ընկերության հետ համագործակցության մեկնարկի մասին։ Լինելով Oracle-ի պաշտոնական գործընկերը Հայաստանում՝ Viva-ն գործարար հատվածին կտրամադրի Oracle-ի կողմից մշակված ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ և ամպային ծառայություններ։
Գործընկերության շնորհիվ  Viva-ն նպատակ ունի Oracle-ի նորագույն տեխնոլոգիաներն էլ ավելի հասանելի դարձնելու հայկական ընկերությունների համար՝ բարձրացնելով դրանց աշխատանքի արդյունավետության, որակի և տվյալների անվտանգության մակարդակը։
«Գործակցելով աշխարհի ամենահեղինակավոր տեխնոլոգիական ընկերություններից մեկի՝ Oracle-ի հետ, Հայաստանի հեռահաղորդակցության ու թվային լուծումների առաջատար Viva-ն հերթական կարևոր քայլն է կատարում B2B ոլորտում՝   ընդլայնելով ձեռնարկություններին առաջարկվող՝ ՏՏ լուծումների շրջանակը։ Այս նախաձեռնությունը կարևոր քայլ է՝ նորարարությունների, դիվերսիֆիկացման և առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումների  ռազմավարության իրականացման ուղղությամբ, որը կնպաստի Հայաստանի թվային տնտեսության հետագա հզորացմանը»,- ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Oracle-ի հետ համագործակցությունը Viva-ի գործունեության շարունակական ընդլայնման կարևոր նշաձող է՝ նորարար տեխնոլոգիաների և թվային ծառայությունների ոլորտում։
Ավելի քան չորս տասնամյակ Oracle Corporation-ը ձեռնարկությունների ծրագրային ապահովման և ամպային լուծումների համաշխարհային առաջատար է՝ օգնելով կազմակերպություններին կատարել իրենց աշխատանքն առավել արագ, որակով ու արդյունավետ։ Oracle-ն ապահովում է թվային լուծումների լայն շրջանակ՝ տվյալների բազաներից և բիզնես ծրագրերից մինչև ժամանակակից ամպային ենթակառուցվածքներ:
Հարցերի դեպքում
B2B լուծումների մասին լրացուցիչ տեղեկությունների համար այցելեք https://www.viva.am/business-solutions

Viva: Partnership with Oracle — new opportunities for the business sector
Viva has entered into a partnership with Oracle, becoming the official Oracle partner in Armenia. Through this collaboration, Viva will offer the Armenian business sector access to Oracle’s state-of-the-art enterprise software and cloud solutions.
The partnership will allow Armenia’s leading telecommunications operator Viva to expand its B2B portfolio and bring world-class digital transformation tools to Armenian companies — increasing operational efficiency, improving service quality, and strengthening data security.
“By partnering with Oracle — one of the world’s most reputable technology companies — Viva, Armenia’s leader in telecommunications and digital solutions, takes another strategic step in the B2B domain. We are expanding the IT solutions available to enterprises and reinforcing our commitment to innovation, diversification, and advanced technologies. This partnership will contribute to the continued development of Armenia’s digital economy,” Viva’s  General Director Armen Avetisian said.
The cooperation with Oracle marks an important milestone in Viva’s ongoing expansion into the fields of innovative technologies and digital services.
Oracle Corporation is a global leader in enterprise software and cloud services, offering a broad portfolio ranging from databases and business applications to modern cloud infrastructure. For more than four decades, Oracle has helped organizations worldwide operate faster, smarter, and more efficiently.