էլեկտրական էներգիայի գնում «Վիվա Արմենիա» ընկերության սպառման կետերի համար
1. «Վիվա Արմենիա» ՓԲԸ-ն (իրավաբանական հասցե` ՀՀ, Երևան, Արգիշտի 4/1), գնառաջարկների ներկայացման հարցման (ԳՆՀ) ծանուցման միջոցով հրավիրում է իրավաբանական անձանց (այսուհետ` Հայտատուներին) ներկայացնելու գնառաջարկներ «Վիվա Արմենիա» ընկերության սպառման կետերի համար էլեկտրական էներգիայի գնման բաց հարցման վերաբերյալ:
3. Գնման առարկայի մանրամասն նկարագիրը ներկայացված է գնման փաստաթղթերում (2026_057), որը հասանելի է էլեկտրոնային գնումների համակարգում (հետայսու՝ ԷԳՀ https://sourcing.viva.am/) գրանցված մատակարարների համար։
4. Առաջարկները պետք է ներկայացվեն ոչ ուշ, քան 2026թ. մայիսի 26-ը, ժամը 15:00 (Երևանի ժամանակով):
5. Առաջարկների ներկայացման հարցումը մրցույթ չէ, և ԳՆՀ ընթացակարգը նաև չի համարվում հրապարակային մրցույթ: Այն հանդիսանում է շուկայում առկա համապատասխան առաջարկների հավաքագրման գործընթաց, որի արդյունքում առաջարկներից լավագույնը կարող է ընդունվել: Առաջարկների ներկայացման հարցման գործընթացը չի կարգավորվում ՀՀ Քաղաքացիական օրենսգրքի 463-465, 1043-1044 հոդվածներով և «Հրապարակային սակարկությունների մասին» ՀՀ օրենքով:

Открытый запрос цен на Закупок электроэнергии для точек потребления компании «Вива Армения».
1. ЗАО «Вива Армения» (юридический адрес: РА, г. Ереван, ул. Аргишти 4/1) объявляет о проведении открытом запросе цен (ОЗЦ) на Электричество для мобильных станций и приглашает юридических лиц к представлению предложений.
3. Подробное описание предмета закупки содержится в закупочной документации (2026_057), которая доступна в Электронной Системе Закупок (далее ЭСЗ https://sourcing.viva.am/) для зарегистрированных поставщиков.
4. Предложения должны быть предоставлены до 15:00 часов (по ереванскому времени) 26-го мая, 2026г.
5. Открытый запрос предложений не является тендером, и данная процедура Открытого запроса предложений также не считается заявкой на проведение конкурса. Данный процесс является сбором существующих на рынке предложений, из которых в дальнейшем будет выбрано предложение, наиболее отвечающее требованиям компании. Процесс запроса предложений статьями 463-465, 1043-1044 Гражданского кодекса РА и Закона «О публичных аукционах» не регулируется.